Üye Ol     Üye Girişi

Anasayfa » Haberler

26.12.2016

Milli Eğitim Bakanlığı öğretmen ve diğer meb personeli için güncelleme istedi

Milli Eğitim bakanlığı tüm personelinin bilgilerinin güncellenmesi amacı ile bir yazı yayımladı. Öğretmenler ve diğer MEB personeli için gönderilen yazıda MEBBİS üzerinden güncellemelerin yapılması istendi.

"Bilindiği üzere merkez ve taşra teşkilatı bilimleri, çalışma alanları ile ilgili iş ve işlemleri kendilerine verilen yetkiler çerçevesinde MEBBİS Personel Yönetim Bilgi Modülleri kapsamındaki alt modülleri kullanarak sürdürmektedir.


MEBBİS e-Personel Modülü durum raporları ekranı altında "İl/İlçe/Kurum Hatalı ve Eksik Kayıt Durumu" raporu oluşturulmuştur. Bu kapsamda Genel Müdürlüğünüzde/İlinizde görev yapan personelin kayıtları ile ilgili hatalı ve eksik verileri içeren raporların sisteme eklendiği ilgi yazımızla bildirilmiş ve gerekli güncellemelerin yapılması istenilmiştir. Yapılan kontrollerde ilgili raporlarda halen eksik ve hatalı veriler bulunduğu tespit edilmektedir.


Genel Müdürlüğünüzde/İlinizde görev yapan tüm personele, MEBBİS kişisel bilgiler modülünde bilgilerinin kontrol edilerek/ettirilerek eksik ve hatarlı kayıtların güncellenmesinin sağlanması konusunda gerekli duyurunun yapılması ve "İl/İlçe/Kurum Hatalı ve Eksik Kayıt Durumu" raporlarının da düzenli kontrolünün sağlanarak hatalı ve eksik verilerin güncellenmesi, tüm bilgilerin tam ve doğru olarak sistemde yer alması hususunda gerekli hassasiyetin gösterilmesini arz ve rica ederim.


Hamza AYDOĞDU
Bakan a.
Genel Müdür"

Ogretmenlersitesi.com

 Yorumlar      Yorum Yaz
  •  
  • Henüz yorum eklenmemiş. Bu oyuna yorum yapan ilk siz olun.

HABERLER

Tüm Haberler

Çok İzlenen Videolar


 Tüm videolar

Telif Hakkı © 2006 - 2016

DOSYA İNDİR

Ders Sunuları

Ders Notları

Tüm Dosyalar

Dosya Yükle

EĞİTİM KAYNAKLARI

Öğretmenlik Mesleği

Belirli Gün ve Haftalar

Ölçme Değerlendirme

Sosyal Kulüpler

BİLGİ KÖŞESİ

Atatürk Köşesi

Atasözleri

Bilmeceler

İcatlar ve Keşifler

BAŞLIKLAR

Videolar

Oyun Köşesi

Özel Ders İlanları

İlan Ver

SİTE İŞLEMLERİ

Hakkımızda

Yeni Üyelik

Üye Girişi

İletişim

Sitede paylaşılan dosyaların hukuki sorumlulukları, dosyaları yükleyen kullanıcılara aittir.