Üye Ol     Üye Girişi

Anasayfa » Haberler

5.8.2015

2015 Öğretmen Atamaları Ne Zaman Yapılacak

2015 Öğretmen atamaları ne zaman yapılacak sorusuna yanıt Bakan Nabi Avcı'dan geldi. Milli Eğitim Bakanı Nabi Avcı, 'Öğretmen atamaları Ağustos ayında yapılacak' dedi.

Öğretmen atamaları ne zaman yapılacak sorusuna yanıt Bakan Nabi Avcı'dan geldi. Milli Eğitim Bakanı Nabi Avcı, 'Öğretmen atamaları Ağustos ayında yapılacak' dedi.

KPSS 2015'te hatalı sorular nedeniyle kafası karışan öğretmen adayları '2015 öğretmen atamaları ne zaman yapılacak?' sorunun yanıtını arıyordu.

Milli Eğitim Bakanı Nabi Avcı ise öğretmen atamalarına ilişkin tartışmayı yaptığı açıklamayla noktaladı. Nabi Avcı, öğretmen atamalarının Ağustos ayında yapılacağını açıkladı.

KAÇ BİN ÖĞRETMEN ATANACAK?

Bakan Avcı, "Onunla ilgili bir kere daha '47 bin' dendi, 37 bin oldu, 10 bin nereye gitti" gibi spekülasyonların olduğunu anlatarak şöyle devam etti:

"47 bin yasayla ihdas edilmiş kadrodur. Bu kadrolar tüm bakanlıklara kamu kuruluşlarına bütçe kanunu çerçevesinde yasayla ihdas edilir. İhdas edilen kadroların ne kadarını ne zaman kullanıma açılacağı Maliye Bakanlığının iznine bağlıdır. Bizim de ihdas edilmiş kadrodan 37 binini bu yıl kullanabileceğine dair Maliye Bakanlığı kararı var. Biz de Maliye Bakanlığı kararı doğrultusunda ihdas edilmiş olan kadroların 37 binini bu yıl Ağustos ayında kullanacağız"

Avcı, bir gazetecinin "kursiyerlerin tek seferde park yapma ve ehliyet almada yaşanan sorunlarla ilgili sorusu üzerine de "Adaylar zorlanabilirler ama zorlanmaları kendi yararlarınadır. Evet doğru. Eskisi kadar kolay değil sınavlarımız ama böyle olması öncelikle sürücülerimizin lehinedir. Bu zorluğa katlanırsak, daha sonra başka acılara katlanmak zorunda kalmayız" diye konuştu.

Internethaber.com

 Yorumlar      Yorum Yaz
  •  
  • Henüz yorum eklenmemiş. Bu oyuna yorum yapan ilk siz olun.

HABERLER

Tüm Haberler

Çok İzlenen Videolar


 Tüm videolar

Telif Hakkı © 2006 - 2016

DOSYA İNDİR

Ders Sunuları

Ders Notları

Tüm Dosyalar

Dosya Yükle

EĞİTİM KAYNAKLARI

Öğretmenlik Mesleği

Belirli Gün ve Haftalar

Ölçme Değerlendirme

Sosyal Kulüpler

BİLGİ KÖŞESİ

Atatürk Köşesi

Atasözleri

Bilmeceler

İcatlar ve Keşifler

BAŞLIKLAR

Videolar

Oyun Köşesi

Özel Ders İlanları

İlan Ver

SİTE İŞLEMLERİ

Hakkımızda

Yeni Üyelik

Üye Girişi

İletişim

Sitede paylaşılan dosyaların hukuki sorumlulukları, dosyaları yükleyen kullanıcılara aittir.