Üye Ol     Üye Girişi

Anasayfa » Haberler

18.08.2014

Atama bekleyen öğretmenler dikkat

Ağustosta yapılacak 40 bin öğretmen ataması Meclis’in tatile girmesiyle ekim ayına kaldı. Ancak Milli Eğitim Bakanı Avcı dün öğretmen adaylarının mağdur olmaması için “formül” bulunabileceğini açıkladı, 28 Ağustos’ta bir ek gündem maddesiyle yasal düzenleme yapılabileceğini söyledi.

Türkiye Büyük Millet Meclisi’nin (TBMM) geçen perşembe günü tatile girmesi, bu ay içinde atama bekleyen 40 bin öğretmen adayını hayal kırıklığına uğrattı. Torba yasa tasarısı içinde Milli Eğitim Bakanlığı’na verilen 40 bin öğretmen ataması için kadroların onaylanmasına sıra gelmeden Meclis’in tatile girmesi nedeniyle atamalar da Meclis’in yeniden açılacağı 1 Ekim tarihine ertelenmiş oldu. Bu ani “tatil” kararı atama bekleyen öğretmenlerin hayallerini yıkarken, 15 Eylül’de okulların da öğretmen açığıyla açılacağı tartışmalarına yol açtı.

Öğretmen atamalarıyla ilgili yaşanan bu soruna çözüm ise Milli Eğitim Bakanı Nabi Avcı’dan geldi. Avcı, bu ay içinde yeni atanacak 40 bin öğretmen adayının mağdur olmaması ve eğitim-öğretimin aksamadan yürütülmesi için Cumhurbaşkanlığı yemin töreni için olağanüstü toplanacak Meclis’te, öğretmen atamasıyla ilgili “ek gündem” maddesinin görüşülebileceğini ve gerekli yasal düzenlemenin yapılabileceğini söyledi.

‘HASSASİYET UMUYORUM’

Ağustos ayında yapılması planlanan öğretmen atamalarına ilişkin takvimin aksamaması için gerekli girişimlerde bulunacaklarını anlatan Bakan Avcı, şöyle konuştu: “Öğretmen atamalarına ilişkin takvimin planlandığı şekilde yürümesi, yeni atanacak 40 bin öğretmen adayının mağdur olmaması ve eğitim öğretimin aksamadan yürümesi için Meclis’in 28 Ağustos’ta yapacağı olağanüstü toplantıda bir ek gündem maddesiyle gerekli yasal düzenleme yapılabilir. Muhalefet partilerinin de bu konuda gereken hassasiyeti göstereceklerini umuyorum.”

Haberturk

 Yorumlar      Yorum Yaz
  •  
  • Henüz yorum eklenmemiş. Bu oyuna yorum yapan ilk siz olun.

HABERLER

Tüm Haberler

Çok İzlenen Videolar


 Tüm videolar

Telif Hakkı © 2006 - 2016

DOSYA İNDİR

Ders Sunuları

Ders Notları

Tüm Dosyalar

Dosya Yükle

EĞİTİM KAYNAKLARI

Öğretmenlik Mesleği

Belirli Gün ve Haftalar

Ölçme Değerlendirme

Sosyal Kulüpler

BİLGİ KÖŞESİ

Atatürk Köşesi

Atasözleri

Bilmeceler

İcatlar ve Keşifler

BAŞLIKLAR

Videolar

Oyun Köşesi

Özel Ders İlanları

İlan Ver

SİTE İŞLEMLERİ

Hakkımızda

Yeni Üyelik

Üye Girişi

İletişim

Sitede paylaşılan dosyaların hukuki sorumlulukları, dosyaları yükleyen kullanıcılara aittir.